Дно Харківської регіональної державної лабораторії

«Приватне підприємство» Єдиной — частина 2.

Єдина організувала такий небувалий розмах корупції у ХРДЛ, що це Вам не дині тирити на ринку «1 км». При цьому постійно принижує та залякує звільненням та кримінальними справами неугодних підлеглих. Улюблена фраза Єдиной: тепер ви бачите, хто я, а хто ви! Ви ніхто! Премії платить тільки обраним, решті підлеглих замість премії нуль, щоб не казати про фігу на пісному маслі.

Привілеями у Єдиной користується вузьке коло найближчих, для них вона Юлька.

Інтересно послухати, як вона проводить співбесіди і завжди сама приймає рішення про призначення , якими при цьому принципами Єдина керується, показує весь ступінь свого «дна».

Єдина так побудувала роботу на ринках міста Харкова та Харківської області, що  головне для неї вимагати з підприємців, торгуючих на цих ринках, кошти, у десятки разів більше, ніж за Прейскурантом Кабміну має братися за дослідження. Єдина вирішила, що вона сама Кабмін для ХРДЛ і сама встановлює тарифи. Все робиться тільки за її командою, вказівки мають виконуватися безспірно , хоч би якими неправомочними вони були. Від неугодних Єдина позбавляється. Тому зараз вона і проводить реорганізацію, щоби далі їй не заважали красти.

Але є лабораторії ветсанекспертизи на ринках, де все можливе. Єдина вважає їх своєю приватизованою власністю. Працюють там лише наближені до Єдиної люди. Це лабораторії на найбільших ринках Харкова, на Центральному, Новосалтівському та на Кінному ринках. До всіх абсолютно п’ятдесяти лабораторії  на ринках у підпорядкуванні Єдиной щонеділі приїжджають с жорсткими перевірками групи, організовані Єдиной: Семенова, Сакіна та сама Єдина з єдиною ціллю — змусити завідувачів

брати більше грошей з торгуючих. До всіх, крім цих трьох лабораторій на Центральному, Новосалтівському та Кінному ринках, тому що ці — табу, недоторкані лабораторії, власність Єдиной.

В цих трьох лабораторіях існує біла каса за чеками, та чорна каса — збір готівки для Єдиной без жодних чеків. Сотні тисяч грн йдуть повз касу. Так, щомісяця на Центральному ринку біла каса лабораторії до 300 тис. грн., чорна 380-400 тис. грн. На Кінному ринку біла каса лабораторії близько 300 тис. грн., а чорна 450 тис. грн. щомісяця. Це відбувається за рахунок того, що при Єдиної тарифи поборів з торгуючих було збільшено в десятки разів.

Таких відео з трьох самих крупних ринків Харкова Ви побачите ще багато. Це щогодинний процес відкладання грошей повз касу під керівництвом Єдиної. Зверніть увагу, береться по 200 грн., миттєво без жодних досліджень виписується висновок про якість, і решта нікому не дається. Хоча в прейскуранті нема такої цифри.

Найцікавіше, що дослідження реалізуємої продукції на цих трьох ринках не проводять зовсім. Це й неможливо. Хімреактиви вже пів року не видають з призначення Єдиной, прилади не працюють та не повіряються. Майже ніде у лабораторіях на ринках немає електродів для нітратомірів. Але це все абсолютно не турбує Єдину, яка має все це організувати.

Зараз в неї головна мета — збирати щоденно з ранку через трьох завідувачів як можна більше грошей.

Зібрані для досліджень продукти, в першу чергу м’ясо, миттєво виставляють на перепродаж. На Центральному ринку в лабораторії це під особистим контролем Сакіной О.В., продуктові проби там перепродують в найближчі кафе. Гроші з перепродажу власний заробіток Сакиної. Щоденно це 3-5 тис. грн. Скоро Ви побачите і ці відеосюжети.

На Кінному ринку лабораторні продуктові проби, зібрані для досліджень, перепродають у спеціально поставленому кіоску . Торгує там сестра однієї з ветлікарів Дубовик.

Згідно Конституції України, Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Але в лабораторіях на цих трьох ринках Харкова Конституція України не працює, там визнають тільки слово Єдиной.

Основна задача лабораторії ветсанекспертизи на агропродовольчому ринку- контроль якості та безпеки харчових продуктів та сировини також не виконується. Здоров’я харківʼян Єдину та працівників цих лабораторій не цікавить, воно наражається на небезпеку.

Згідно Гігієнічних Вимог до агропродовольчих ринків 1279 від 19.04.2024 р., кожна туша допускається до ветсан експертизи з подальшою реалізацією на ринку лише за наявності ветеринарного документа: ветеринарного свідоцтва або ветеринарної довідки, що засвідчує ветеринарно-санітарне та епізоотичне благополуччя господарства походження щодо заразних хвороб та стан здоров’я тварини (тварин) під час проведення передзабійного огляду. На Центральному, Новосалтівському та Кінному ринках туші свинини та яловичини надходять та приймаються в лабораторію зовсім без жодних супровідних ветеринарних документів. Ідентифікація тварин також ігнорується.

Повним ходом йде продаж свинячих та яловичих ліверів, гуртом узятих з місць невідомих вибоїв також без усяких ветеринарних документів та окремо від туш. Хоча продаж ліверів невідомого походження без туш заборонено. Але Сакіна настільки досягла успіху в питаннях порушення законодавства та фальсифікації документів, що вони разом із Семеновою вчать колег, як це краще зробити. За це ж можна брати гроші! Сакіна на відео ділиться багатим особистим досвідом.

Згідно Гігієнічних Вимог до агропродовольчих ринків, п.13, забороняється реалізація напівфабрикатів з м’яса та риби (фарш, котлети, кров’яні та домашні ковбаси, зельц, холодець тощо) домашнього виготовлення. До речі, нещодавно були випадки отруєння тараню в Дніпрі, у тому числі і з летальним кінцем. Так, контроль за цим згідно Положенню о лабораторії ветсанекспертизи на ринках повинна здійснювати зав лабораторії, яка ще й є інспектором на ринку. Але на Центральному, Новосалтівському та Кінному ринках якщо добре заплатити в лабораторію, то можна торгувати і забороненими продуктами. Ось який яскравий відеоряд з Центрального ринку.

М’ясні ряди, розташовані саме біля лабораторії, де на кожному торговому місці лежать гори готових кров’яних ковбас, ще й разом із сирим м’ясом, порушуючи товарне сусідство. Тараньки також багато у продажу. Але увагу працівники лабораторії на Центральному ринку звертають зовсім на інше. Кожний ранок, для Сакіной та по її розпорядженню, ветлікар Артем Вакуленко збирає гроші з торгуючих. Сакіна підключає ще й працівників Центрального ринку, «роботи» багато, Артем не завжди встигає.

За експертизу одної туши яловичини або свинини торгуючий на Центральному ринку повинен заплатити  в лабораторії 500 грн., в то час як по Прейскуранту Кабміна експертиза туши свинини 101грн.,а яловичини 87 грн. Щомісяця на Центральному та Кінному ринках проходять експертизу більше 1000 туш на кожному.

Аналогічна ситуація на Новосалтівському ринку, де завідувач лабораторії Марченко Олександр бере по 200-300 грн за кожну тушу.

Механізм роботи цих трьох лабораторій виглядає так: зібрали як можна більше грошей, нікого не забули, а потім дружно разом сідають та розписують журнали, фальсифікують дослідження, які ніхто не робить, продуктові проби вже перепродані.

Але особлива гордість Єдиної, про що вона постійно говорить, що вона домоглася підвищення білої каси.

А насправді частина зібраних понад прейскурант грошей вибивається як туші, яких насправді не існує. Ще під це списуються хімреактиви та спирт, який забирають додому в сумках. Хоча краще б вони не приписували до своїх журналів ветсанекспертизи неіснуючі туші, фальсифікуючи показники, а хоча б досліджували ті, що є.

Ситуація досягла кричущих масштабів, Єдина «поставила на коліна» ХРДЛ, і що найстрашніше, крім крадіжки грошей організації, вона наражає на небезпеку життя і здоров’я харків’ян. Піддає їх щоденному ризику купити неякісні та небезпечні для здоров’я та життя продукти харчування на великих ринках Харкова: Центральному, Новосалтівському та Кінному.

Шановний Пане Президент України! Звертаємося до Вас, як до Гаранта Конституції на численні прохання харків’ян. Розберіться, будь ласка, з кричущою корупцією в Харківській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби.

Також просимо Генеральну Прокуратуру України, Харківську обласну прокуратуру, та керівництво Держпродспоживслужби України надати відповідь Insaidernews щодо вжитих заходів стосовно вказаних фактів в установленому Законом порядку.

Журналістське розслідування триває.

Загрузка…