«Справедливість» і ПДМШ вимагають урівняти вправах усіх учасників бойових дій

Зараз захисники України де-факто поділені на три ґатунки Рух Валентина Наливайченка "Справедливість" і Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. М. Пирогова вимагають рівних соціальних гарантій для всіх учасників бойових дій.

Пресс-конференция ПДМШ и В. Наливайченко
Пресс-конференция ПДМШ и В. Наливайченко фото: пресс-служба партии "Справедливость"

Про це заявили на прес-конференції в Інституті Горшеніна Наливайченко і керівник ПДМШ Геннадій Друзенко. Згідно з чинною редакцією Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», добровольці, які мають статус учасника бойових дій, на відміну від військових, не мають права на безоплатне навчання для дітей, а також на отримання соціальної стипендії. Крім того, Наливайченко і Друзенко вважають, що потрібно в закон внести новий пункт, який закріпив би статус учасника бойових дій за медиками-добровольцями, які офіційно залучені до проведення АТО. ПДМШ і «Справедливість» вважають, що нинішній закон прямо дискримінує добровольців, хоча вони також захищають Україну від російської агресії. «Ми вимагаємо закріпити в законі права добровольців і медиків-волонтерів, які рятують наших захисників на передовій. Вони мають право на соціальні гарантії нарівні з військовослужбовцями Збройних Сил України й інших воєнізованих формувань», — сказав Наливайченко. За словами Друзенка, зараз захисники України де-факто поділені на три ґатунки. Перший — військові ЗСУ та інших військових формувань з максимальними пільгами і гарантіями, «білі люди», як назвав їх Друзенко. Другий — добровольці, пакет соцгарантій яких трохи урізаний порівняно з військовими. І третій ґатунок — такі добровольці, як медики ПДМШ.

— Наші лікарі працюють у військових частинах, у прифронтових лікарнях поруч з військовими медиками. Відрізняються тим, що в тих є погони, а в них — ні. Чому першим належить статус учасника бойових дій, а іншим — ні», — сказав Друзенко.

Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко додав, що активісти руху, серед яких багато волонтерів та учасників АТО, переконані, що закон прямо дискримінує добровольців, які так само як і їхні побратими-військові захищали і захищають Україну від російської агресії.

— По суті, ми вимагаємо закріпити в Законі права добровольців та медиків-волонтерів, які рятують наших захисників на передовій. Вони мають право на соціальні гарантії нарівні з військовослужбовцями ЗСУ та інших воєнізованих формувань. Хіба це не є соціальною справедливістю, яка має панувати в кожній розвинутій країні?» — зауважив лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

«Справедливість» і ПДМШ вимагають надати українське громадянство Ользі Симоновій і притягнути до відповідальності винних у зволіканні з розглядом цього питання. Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова та Рух «Справедливість» вимагають якнайшвидше надати українське громадянство парамедику ПДМШ, росіянці Ользі Симоновій. Про це заявили на прес-конференції в Інституті Горшеніна Наливайченко і керівник ПДМШ Геннадій Друзенко. Симонова в квітні-вересні 2015 року працювала парамедиком евакуаційної бригади ПДМШ у Бахмуті та Луганському Донецької області, а також у Попасній Луганської області. До цього була медиком-волонтером у підрозділі «Північ», батальйоні «Золоті ворота». У вересні 2015 року — березні 2016-го була волонтером медичної служби полку «Дніпро-1». В Україну з Челябінська вона приїхала наприкінці 2014 року. У неї вже є статус учасника бойових дій. Останні місяці захищає територіальну цілісність і суверенітет України в складі Збройних сил України, з якими підписала контракт восени минулого року. Відповідно до вимог чинного законодавства, іноземці, в тому числі громадяни РФ, можуть перебувати на території України без візи тільки протягом 90 днів. Цей термін уже давно минув. Симоновій вдалося отримати дозвіл на тимчасове проживання, який їй кілька разів продовжували. Але ніяких гарантій, що його ще раз продовжать, немає. Також немає гарантій, що Україна не видасть її Росії, якщо її оголосять там у розшук.

— Вона спалила всі мости зі своєю Батьківщиною. Після її першого інтерв’ю в 2015 році російські ЗМІ з усім властивим їм талантом вилили на неї все можливе лайно. У її матері виникли серйозні проблеми, — заявив під час прес-конференції Друзенко.

Наливайченко, своєю чергою, зазначив, що надати Ользі громадянство вимагало й українське суспільство: відповідна петиція, зареєстрована влітку 2016-го на сайті ГО «Антикорупційний рух», за кілька днів зібрала тисячі підписів і позитивних коментарів у соцмережах. На його думку, учасникам захисту України повинні надавати громадянство у спрощеному порядку.

Загрузка…