Світлична: «Наші часи є часами подолання занепаду національної мови»

фото інтернет

16 березня в Харківській гуманітарно-педагогічній академії вручали дипломи  кращим юним знавцям української мови. Керівник області також привітала переможців обласного етапу двох мовних конкурсів – імені Петра Яцика та Тараса Шевченка, та відзначила, що ці весняні дні для Харківщини та всієї України є Шевченківськими, а також наголосила, що наші часи є часами подолання штучно створюваного впродовж багатьох століть занепаду національної мови. Прискорення цього процесу має стати широке впровадження української мови в освітні процеси. Також багато залежить від громадської думки про національну українську мову як таку, що є втіленням державного та правового мислення.

-Впевнена, що учнівська та студентська молодь розуміють, що якісне володіння українською мовою забезпечить для них більш сприятливі умови для успішного розвитку і вдалої кар’єри. Особливе місце серед цих змагань посідає Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому беруть участь учні 5 – 11 класів закладів загальної середньої, професійно-технічної освіти та студенти закладів вищої освіти. У всеукраїнському етапі конкурсу щороку Харківська область має значну кількість переможців. Так, минулого року переможцями на всеукраїнському рівні стали 22 учні та студенти Харківщини. Щороку переможцям фінального етапу Конкурсу призначається Стипендія Президента України. У 2017 році цю Стипендію було призначено чотирьом харківським  учасникам. Я дуже сподіваюся, що цього року ми розширимо коло переможців, — зазначила Юлія Світлична.

Галина Пономарьова, ректор Харківської гуманітарно-педагогічної академії, подякувала керівнику області за підтримку розвитку освіти в регіоні.

-Стільки  скільки ви приділяєте уваги розвитку освіти та науки в нашій області, це заслуговує на дуже велику увагу. Хочу подякувати від усіх студентів, викладачів та співробітників вам за те, що ви вирішили дуже важливе питання для нашого вишу — питання будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу, зараз будемо готувати відповідний проект, — відзначила Галина Пономарьова.

В обласному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка змагалися 292 учасники. Звання переможців вибороли 39 юнаків: 21 школяр, 15 студентів та 3 учні закладів професійно-технічної освіти. У Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика змагалися 280 мовознавців. 45 з них стали переможцями (27 учнів закладів середньої освіти, 12 студентів та 6 представників профтехосвіти). Усім переможцям вручили відповідні дипломи. Вони візьмуть участь у національних етапах конкурсу, які відбудуться в березні-квітні 2018 року.

Загрузка…